Bosch Art 24 + vs Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Bosch Art 24 + i sammenligning med Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Hvorfor er Bosch Art 24 + bedre end Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750?
Bosch Art 24 + er bedre på flg. 7 punkter:
Hvorfor er Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 bedre end Bosch Art 24 +?
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 er bedre på flg. 7 punkter:
Prissammenligning
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Proshop Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
Gratis forsendelse
Se tilbud
10-4 Bosch Advanced buskrydder 23 cm, 36V, SOLO 06008C1K02 - u/batteri
Se tilbud
Merlin Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
happii Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
BygXtra Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 Buskrydder – Solo
Driftstid, maks.
  • Bosch Art 24 +:
    Ukendt
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Bosch Art 24 +:
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 70 min.
    70 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 36 V
    36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Lydniveau
Omdrejninger pr. minut
  • Bosch Art 24 +: 12000 rpm
    12000 rpm
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 6400 rpm
    6400 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Bosch Art 24 +: 400 W
    400 W
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Bosch Art 24 +: 24 cm
    24 cm
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 33 cm
    33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
Model
Nettovægt
  • Bosch Art 24 +: 2.8 kg
    2.8 kg
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 3.4 kg
    3.4 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, trådspole, hjulsæt
Vibrationsniveau
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
  • Bosch Art 24 +: 80 cm
    80 cm
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
    115 cm
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion