Bosch Afs 23-37 vs Gardena ComfortCut 23/18V P4A
Bosch Afs 23-37 i sammenligning med Gardena ComfortCut 23/18V P4A
Hvorfor er Bosch Afs 23-37 bedre end Gardena ComfortCut 23/18V P4A?
Bosch Afs 23-37 er bedre på flg. 6 punkter:
Hvorfor er Gardena ComfortCut 23/18V P4A bedre end Bosch Afs 23-37?
Gardena ComfortCut 23/18V P4A er bedre på flg. 9 punkter:
Prissammenligning
Bosch Afs 23-37
897.-
CompuMail Bosch AFS 23-37 Græstrimmer Elektrisk --> På fjernlager, levevering hos dig 27-05-2026
Gratis forsendelse
Proshop Bosch AFS 23-37
Gratis forsendelse
Se tilbud
happii Bosch AFS 23-37
Se tilbud
Merlin Bosch AFS 23-37
Gardena ComfortCut 23/18V P4A
avXperten Gardena Akku-Trimmer ComfortCut 23/18V-P4A Uden batteri
Conrad Elektronik GARDENA ComfortCut 23/18V-P4A solo Græstrimmer Batteridrevet uden batteri
Proshop Gardena Batteritrimmer ComfortCut 23 / 18V P4A uden batteri og lader
CS Megastore (ComputerSalg) Gardena Batteridrevet græstrimmer ComfortCut 23/18V, solo
Staypro Gardena ComfortCut Græstrimmer uden batteri og oplader
Driftstid, maks.
  • Bosch Afs 23-37:
    Ukendt
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 135 min.
    135 min.
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
    Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 74 dB
    74 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
    Med teleskophåndtag
Batteriindikator
    Med batteriindikator
batteri medfølger
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Uden plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
    Skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
  • Bosch Afs 23-37: 1000 W
    1000 W
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
    Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Bosch Afs 23-37: 37 cm
    37 cm
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 23 cm
    23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Model
Nettovægt
  • Bosch Afs 23-37: 5.7 kg
    5.7 kg
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: 2.5 kg
    2.5 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
    Græstrimmer, buskrydderklinge, ekstra stærk fiber
Vibrationsniveau
  • Gardena ComfortCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
    ≤ 2.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion