Bosch Advanced GrassCut 36 vs Ryobi RY36LT33A-120
vs
Bosch Advanced GrassCut 36 i sammenligning med Ryobi RY36LT33A-120
Hvorfor er Bosch Advanced GrassCut 36 bedre end Ryobi RY36LT33A-120?
Hvorfor er Ryobi RY36LT33A-120 bedre end Bosch Advanced GrassCut 36?
Prissammenligning
Bosch Advanced GrassCut 36
CompuMail
Bosch AdvancedGrassCut 36 Græstrimmer Elektrisk 2.9kg --> På lager, levering hos dig 14-05-2026
BygXtra
Bosch AdvancedGrassCut 36 Græstrimmer – Solo
Se tilbud
10-4
Bosch akku græstrimmer 36 ADVANCED GRASS CUT 36-30 SOLO 0600878N04 u/akku og lader
Se tilbud
Amazon.de
Bosch Akku Rasentrimmer AdvancedGrassCut 36 (ohne Akku, Fadenspule, Karton)
avXperten
Bosch AdvancedGrassCut 36 Solo Ledningsfri Græstrimmer Uden Batteri/Oplader - 30cm (36V)
Ryobi RY36LT33A-120
Bilka
Ryobi græstrimmer 36 V
Føtex
Ryobi græstrimmer 36 V
Davidsen
Ryobi RY36LT33A-120 græstrimmer 36V MAX POWER
Homeshop
Ryobi 36V Ry36lt33a-120 Græstrimmer 5133004545 ✓ På lager - klar til levering og afhentning
Driftstid, maks.
Bosch Advanced GrassCut 36:Ukendt
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Bosch Advanced GrassCut 36: 70 min.
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Bosch Advanced GrassCut 36: 36 V
Ryobi RY36LT33A-120: 36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Ryobi RY36LT33A-120:Li-Ion batteri
Lydniveau
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Advanced GrassCut 36:Uden teleskophåndtag
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
Batteriindikator
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
batteri medfølger
Ryobi RY36LT33A-120:✔Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Advanced GrassCut 36:Med plantebeskyttelsesbøjle
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
Motortype
Bosch Advanced GrassCut 36:Elektrisk motor
Ryobi RY36LT33A-120:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Advanced GrassCut 36:✔Udskifteligt batteri
Ryobi RY36LT33A-120:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Advanced GrassCut 36:Med roterbart trimmerhoved
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
Trimmediameter
Bosch Advanced GrassCut 36: 30 cm
Ryobi RY36LT33A-120: 33 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Advanced GrassCut 36:Med ekstra håndgreb
Ryobi RY36LT33A-120:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
Model
Ryobi RY36LT33A-120:RY36LT33A
Nettovægt
Bosch Advanced GrassCut 36: 3.1 kg
Ryobi RY36LT33A-120: 2.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Ryobi RY36LT33A-120:✔Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Bosch Advanced GrassCut 36:Græstrimmer, trådspole
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
Vibrationsniveau
Bosch Advanced GrassCut 36: ≤ 2 m/s²
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
Ryobi RY36LT33A-120:Ukendt
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Advanced GrassCut 36:✔Trimmerhoved medfølger
Ryobi RY36LT33A-120:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion