Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 vs Worx WG157E.9 Solo
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 i sammenligning med Worx WG157E.9 Solo
Hvorfor er Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 bedre end Worx WG157E.9 Solo?
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 er bedre på flg. 7 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 16,00 V højere spænding end Worx WG157E.9 Solo (20,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Hvorfor er Worx WG157E.9 Solo bedre end Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750?
Worx WG157E.9 Solo er bedre på flg. 5 punkter:
Prissammenligning
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Proshop Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
Gratis forsendelse
Se tilbud
10-4 Bosch Advanced buskrydder 23 cm, 36V, SOLO 06008C1K02 - u/batteri
Se tilbud
Merlin Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
happii Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
BygXtra Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 Buskrydder – Solo
Driftstid, maks.
    Ukendt
  • Worx WG157E.9 Solo:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 70 min.
    70 min.
  • Worx WG157E.9 Solo: 180 min.
    180 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 36 V
    36 V
  • Worx WG157E.9 Solo: 20 V
    20 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
  • Worx WG157E.9 Solo:
    Li-Ion batteri
Lydniveau
Omdrejninger pr. minut
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 6400 rpm
    6400 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
batteri medfølger
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 33 cm
    33 cm
  • Worx WG157E.9 Solo: 25 cm
    25 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
Model
Nettovægt
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 3.4 kg
    3.4 kg
  • Worx WG157E.9 Solo: 1.9 kg
    1.9 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Vibrationsniveau
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion