Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 vs Stihl FSA 57 Solo
vs
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 i sammenligning med Stihl FSA 57 Solo
Hvorfor er Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 bedre end Stihl FSA 57 Solo?
Hvorfor er Stihl FSA 57 Solo bedre end Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750?
Prissammenligning
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Proshop
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
Gratis forsendelse
Se tilbud
10-4
Bosch Advanced buskrydder 23 cm, 36V, SOLO 06008C1K02 - u/batteri
Se tilbud
Merlin
happii
BygXtra
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 Buskrydder – Solo
Stihl FSA 57 Solo
Hylte Hunting & Outdoor
Stihl FSA 57 Batteritrimmere Uden batteri & lader
Driftstid, maks.
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Ukendt
Stihl FSA 57 Solo:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 70 min.
Stihl FSA 57 Solo: 60 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 36 V
Stihl FSA 57 Solo: 36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Stihl FSA 57 Solo:Li-Ion batteri
Lydniveau
Stihl FSA 57 Solo: 89 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 6400 rpm
Stihl FSA 57 Solo:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
batteri medfølger
Stihl FSA 57 Solo:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med plantebeskyttelsesbøjle
Stihl FSA 57 Solo:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Elektrisk motor
Stihl FSA 57 Solo:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✔Udskifteligt batteri
Stihl FSA 57 Solo:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 33 cm
Stihl FSA 57 Solo: 28 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med ekstra håndgreb
Stihl FSA 57 Solo:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med kulfri motor
Model
Nettovægt
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 3.4 kg
Stihl FSA 57 Solo: 2.6 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Oplader medfølger
Stihl FSA 57 Solo:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Vibrationsniveau
Stihl FSA 57 Solo: ≤ 4 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion