Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 vs Ryobi OBC1820B
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 i sammenligning med Ryobi OBC1820B
Hvorfor er Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 bedre end Ryobi OBC1820B?
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 er bedre på flg. 8 punkter:
  • Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 18,00 V højere spænding end Ryobi OBC1820B (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Hvorfor er Ryobi OBC1820B bedre end Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750?
Ryobi OBC1820B er bedre på flg. 4 punkter:
Prissammenligning
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Proshop Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
Gratis forsendelse
Se tilbud
10-4 Bosch Advanced buskrydder 23 cm, 36V, SOLO 06008C1K02 - u/batteri
Se tilbud
Merlin Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
happii Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
BygXtra Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 Buskrydder – Solo
Ryobi OBC1820B
Amazon.de RYOBI 18 V ONE+ Akku-Sense leistungsstark 2-in-1 Rasentrimmer & Freischneider, 20-30cm Schnittbreite, ergonomisch, Tragegurt, ohne Akku & Ladegerät
CompuMail Ryobi One+ OBC1820B Græstrimmer Elektrisk --> På vej ind, levering hos dig 14-05-2026
Gratis forsendelse
CS Megastore (ComputerSalg) Ryobi ONE+ OBC1820B 18V BUSKRYDDER MED CYKELHÅNDTAG - * Uden batteri og lader! * - SOLO
avXperten Ryobi ONE+ OBC1820B Batteridrevet Græstrimmer/Buskrydder (Uden Batteri og Lader) - 18V, 20cm
Stark RYOBI OBC1820B Buskrydder/Græstrimmer 18V
Driftstid, maks.
    Ukendt
  • Ryobi OBC1820B:
    Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 70 min.
    70 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 36 V
    36 V
  • Ryobi OBC1820B: 18 V
    18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
    Li-Ion batteri
Lydniveau
  • Ryobi OBC1820B: 93.5 dB
    93.5 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 6400 rpm
    6400 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
    Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
batteri medfølger
    Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
    Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
    Elektrisk motor
    Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
    Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
    Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 33 cm
    33 cm
  • Ryobi OBC1820B: 30 cm
    30 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
    Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
    Med kulfri motor
Model
Nettovægt
  • Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 3.4 kg
    3.4 kg
  • Ryobi OBC1820B: 4.7 kg
    4.7 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
    Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Vibrationsniveau
  • Ryobi OBC1820B: ≤ 1.4 m/s²
    ≤ 1.4 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
    Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion