Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 vs Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28
vs
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 i sammenligning med Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28
Hvorfor er Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 bedre end Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28?
Hvorfor er Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28 bedre end Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750?
Prissammenligning
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Proshop
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
Gratis forsendelse
Se tilbud
10-4
Bosch Advanced buskrydder 23 cm, 36V, SOLO 06008C1K02 - u/batteri
Se tilbud
Merlin
happii
BygXtra
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 Buskrydder – Solo
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28
Proshop
Gardena Turbotrimmer ComfortCut 550/28
702.-
Jespers Planteskole
Elektrisk græstrimmer ComfortCut 550/28
710.-
Imerco
Gardena ComfortCut Græsttrimmer - 550 Watt - Justérbar - Kantklippe-funktion
CS Megastore
(ComputerSalg) Gardena Elektrisk græstrimmer ComfortCut 550/28
Driftstid, maks.
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Ukendt
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Ukendt
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 70 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Lydniveau
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: 96 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 6400 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden teleskophåndtag
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Uden batteriindikator
batteri medfølger
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med plantebeskyttelsesbøjle
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Elektrisk motor
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: 550 W
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✔Udskifteligt batteri
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:✖Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden roterbart trimmerhoved
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 33 cm
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: 28 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med ekstra håndgreb
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med kulfri motor
Model
Nettovægt
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 3.4 kg
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: 2.8 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Oplader medfølger
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:Græstrimmer
Vibrationsniveau
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28: ≤ 3.2 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Trimmerhoved medfølger
Gardena Turbotrimmer PowerCut 550/28:✔Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion