Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 vs Gardena SmallCut 23/18V Solo
vs
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 i sammenligning med Gardena SmallCut 23/18V Solo
Hvorfor er Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 bedre end Gardena SmallCut 23/18V Solo?
- Højere batterispænding - Med en batterispænding på 36 V har Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 18,00 V højere spænding end Gardena SmallCut 23/18V Solo (18,00 V), hvilket kan give mere kraft til krævende trimning.
Hvorfor er Gardena SmallCut 23/18V Solo bedre end Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750?
Prissammenligning
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Proshop
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
Gratis forsendelse
Se tilbud
10-4
Bosch Advanced buskrydder 23 cm, 36V, SOLO 06008C1K02 - u/batteri
Se tilbud
Merlin
happii
BygXtra
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 Buskrydder – Solo
Gardena SmallCut 23/18V Solo
Conrad Elektronik
GARDENA SmallCut 23/18V P4A solo Batteridrevet Græstrimmer uden batteri, uden oplader 18 V Skærebredde (max.): 23 cm
Proshop
Gardena Batteridrevet græstrimmer SmallCut 23/18V, solo
Værktøjsboden
Gardena Trimmer SmallCut 23/18V P4A, uden batteri & lader
Staypro
Gardena SmallCut 23/18V P4A Græstrimmer uden batteri og oplader
avXperten
Gardena 14702-55 Græstrimmer Uden Batteri - 23cm (18V)
Driftstid, maks.
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Ukendt
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 40 min.
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 70 min.
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 124 min.
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 36 V
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 18 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Li-Ion batteri
Lydniveau
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 96 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 6400 rpm
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Ukendt
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden teleskophåndtag
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Uden teleskophåndtag
Batteriindikator
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Med batteriindikator
batteri medfølger
Gardena SmallCut 23/18V Solo:✖Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med plantebeskyttelsesbøjle
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Uden plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Elektrisk motor
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✔Udskifteligt batteri
Gardena SmallCut 23/18V Solo:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 33 cm
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med ekstra håndgreb
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med kulfri motor
Model
Nettovægt
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 3.4 kg
Gardena SmallCut 23/18V Solo: 1.7 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Oplader medfølger
Gardena SmallCut 23/18V Solo:✖Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Gardena SmallCut 23/18V Solo:Græstrimmer
Vibrationsniveau
Gardena SmallCut 23/18V Solo: ≤ 3.2 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion