Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 vs Gardena EasyCut 23/18V P4A
vs
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 i sammenligning med Gardena EasyCut 23/18V P4A
Hvorfor er Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750 bedre end Gardena EasyCut 23/18V P4A?
Hvorfor er Gardena EasyCut 23/18V P4A bedre end Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750?
Prissammenligning
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750
Proshop
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 (SOLO)
Gratis forsendelse
Se tilbud
10-4
Bosch Advanced buskrydder 23 cm, 36V, SOLO 06008C1K02 - u/batteri
Se tilbud
Merlin
happii
BygXtra
Bosch AdvancedBrushCut 36V-23-750 Buskrydder – Solo
Gardena EasyCut 23/18V P4A
Amazon.de
Gardena Akku-Trimmer EasyCut 23/18V P4A Ready-to-Use Set: Rasentrimmer mit 230 mm Schnittkreis, Verstellbarer Griff, Pflanzenschutzbügel und Stielneigungsverstellung, inkl. 18 V P4A Akku (14700-20)
Proshop
Gardena Batteritrimmer EasyCut 23 / 18V P4A komplet sæt
happii
Merlin
Værktøjsboden
Gardena Trimmer EasyCut 23/18V P4A, komplet med batteri og oplader.
Driftstid, maks.
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Ukendt
Gardena EasyCut 23/18V P4A: 45 min.
💡 87 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Opladningstid
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 70 min.
Gardena EasyCut 23/18V P4A:Ukendt
💡 73 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batterispænding
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 36 V
💡 26 V er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Batteritype
Gardena EasyCut 23/18V P4A:Li-Ion batteri
Lydniveau
Gardena EasyCut 23/18V P4A: 85 dB
💡 88 dB er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Pris
Omdrejninger pr. minut
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 6400 rpm
💡 7602 rpm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Teleskophåndtag
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden teleskophåndtag
Gardena EasyCut 23/18V P4A:Med teleskophåndtag
Batteriindikator
Gardena EasyCut 23/18V P4A:Med batteriindikator
batteri medfølger
Gardena EasyCut 23/18V P4A:✔Batteri medfølger
💡 25 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Plantebeskyttelsesbøjle
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med plantebeskyttelsesbøjle
Gardena EasyCut 23/18V P4A:Med plantebeskyttelsesbøjle
Motortype
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Elektrisk motor
Gardena EasyCut 23/18V P4A:Elektrisk motor
skuldersele medfølger
💡 19 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Effekt
💡 636 W er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Udskifteligt batteri
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✔Udskifteligt batteri
Gardena EasyCut 23/18V P4A:✔Udskifteligt batteri
💡 73 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Roterbart trimmerhoved
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Uden roterbart trimmerhoved
Gardena EasyCut 23/18V P4A:Med roterbart trimmerhoved
Trimmediameter
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 33 cm
Gardena EasyCut 23/18V P4A: 23 cm
💡 32 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Ekstra håndgreb
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med ekstra håndgreb
Gardena EasyCut 23/18V P4A:Med ekstra håndgreb
Driftstid, min.
💡 54 min. er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Kulfri motor
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:Med kulfri motor
Model
Nettovægt
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750: 3.4 kg
💡 3 kg er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Oplader medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Oplader medfølger
Gardena EasyCut 23/18V P4A:✔Oplader medfølger
💡 23 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion
Indeholder
Gardena EasyCut 23/18V P4A:Græstrimmer, batteri, oplader
Vibrationsniveau
Gardena EasyCut 23/18V P4A: ≤ 2.5 m/s²
💡 ≤ 3 m/s² er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, min.
💡 148 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
Længde, maks.
💡 155 cm er gennemsnittet for alle sammenlignede græstrimmere
trimmerhoved medfølger
Bosch Advanced BrushCut 36V-23-750:✖Trimmerhoved medfølger
💡 46 % af de sammenlignede græstrimmere har denne funktion